субота, 20 жовтня 2018 р.

   18 жовтня в Обертинському ліцеї було урочисто відкрито ІХ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Свято відбулося в селищному сквері біля пам'ятника Кобзарю. Розпочала його неодноразова призерка ІV етапу конкурсу Біла Лілія, учениця 11 класу, виразним читанням поезії Ліни Костенко "Кобзарю..."  Щорічне проведення цього творчого випробування сприяє піднесенню престижу української мови і літератури серед молодого покоління, поглибленню знань в учнів про життя та творчість славетного поета, підвищенню рівня мовної культури, вихованню почуття гордості за свій народ, адже невичерпна поетична спадщина Т.Г.Шевченка є дієвим знаряддям у розвитку нашої незалежної держави. 





вівторок, 10 квітня 2018 р.

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
м. Київ

ВІД 04 КВІТНЯ 2018 Р.
№ 327

ПРО НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ VIII МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА


                     ПЕРЕМОЖЦІ

четвер, 1 березня 2018 р.

    Сьогодні, у перший день весни, до Івано-Франківська завітав Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор більше ста підручників та посібників з української мови та літератури, автор та ведучий експрес-уроків української в "Сніданку з 1+1" і просто яскрава зірка на небосхилі мовознавства. Зустріч відбулася на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти із учителями-словесниками.          

Світлина від Іри Лядецької.
Світлина від Світлани Погоріли.   Автор презентував свої останні роботи, ділився думками щодо сучасного вивчення української мови та літератури, яке повинно  поєднувати як традиційні, так й інноваційні методи навчання, спілкувався з учителями про подолання функціональної неграмотності серед учнів.   

  Учителі області щиро вдячні викладачам лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін ІФОІППО Н.С.Уманців, С.О. Худецькій, Я.В. Козленко за організацію зустрічі з київським мовознавцем.

    

вівторок, 27 лютого 2018 р.


    Діти легко забувають недавно вивчене? Як бути, як  легше запам'ятати?  Залучайте учнів до складання ментальних карт, тобто навчіть їх організовувати свій процес мислення за допомогою схем. У деяких європейських країнах (Нідерландах, Німеччині)  інтелект-карти використовуються при навчанні дітей у початкових класах школи.

  Ця техніка допомагає систематизувати інформацію і відновити її у пам'яті в будь-який момент. Із власного досвіду зауважу, що більшість сучасних школярів візуально представлену інформацію сприймають значно краще, ніж написану. Тому застосовую цю техніку критичного мислення після вивчення творів з української літератури, що включені до програми ЗНО.

    Ось разом із десятикласниками створено ментальну карту за повістю О.Кобилянської "Земля". 


пʼятниця, 23 лютого 2018 р.


Шановні мої підписники! 

Мною створено нову сторінку "Інтерактивні вправи".
Тому всі вправи із сторінки "Підготовка до ЗНО" перенесено саме туди.  Працюймо і навчаймось разом. Успіхів Вам!

неділя, 18 лютого 2018 р.



______________   

Наслідуючи древні слов’янські обряди, ми можемо уже висловити вдячність Зимі за пречудове ґаздування. 

Цьогоріч Вона, справді, потішила нас і тріскучими морозами, 

і вальсуючими сніжинками, і невблаганними заметілями.

Подякуймо їй за зимові радості й просімо, 
щоб прощалася уже Зимонька зі своїми правами.
А разом із нею, із холодами нашого буття, 
нехай відступлять усі негаразди, печалі, біди й тривоги.
  Із першим же весняним диханням хай увірвуться 
в наше життя добрі вісті та довгоочікувані зміни.
І все те хороше й праведне, що дрімало і чекало свого часу,
тепер прокинеться від весняного сонечка,

розквітне і дасть нові плоди.            

      Дасть нове життя природі, а нам - сили для життя!