Читаймо разом


      


\

   


  У Книзі року ВВС та Дитячій книзі року ВВС перемогли Махно і Бачинський


  Важливість цієї книжки, на мій погляд,  у тому, що вона піднімає питання: що робити, коли дитина виходить з інтернату? І не тільки їй, але й що робити нам, суспільству, яке не знає її особливої мови. Зрештою, ця книжка і про те, що дітям з особливими потребами  важливо розуміти, що світ не без добрих людей.  Тому цю книгу найперше раджу прочитати дорослим.           

 Андрій Бачинський народився та виріс у Калуші, тож зізнається, що хоч у книжці прямо й не згадано це місто, прототипом інтернату стала саме Калуська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей зі зниженим слухом. Також події у книзі розгортаються у Львові, Івано-Франківську та Верховині. Книжка вийшла восени у Видавництві Старого Лева.  

10 кращих книг 2015 року



   Роман Олександра Ірванця 
 “Хвороба Лібенкрафта”

  увійшов у фінал польської премії «Ангелус» (2014)

 "Ангелус" - це літературна відзнака (премія), яку вручають щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав; лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи. 

    Вручається у Вроцлаві за найкращі прозаїчні твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.Нагородою є чек на 150 тис. злотих (49 тис. доларів або більш як 400 тис. грн) і статуетка авторства вроцлавської різьбярки Еви Россано. З 2009 року нагороджують також і перекладача книги-лауреата. У випадку, якщо нагороду отримає польський письменник, журі обирає найкращого перекладача однієї з іноземних книг.

    Як відомо, у 2006 році Ангелуса отримував Юрій Андрухович за “Дванадцять обручів”, а 2013 – Оксана Забужко за “Музей покинутих секретів”.

    У 2014 році перемогу здобув словацький письменник Павол Ранков, котрий просто вразив журі своїм романом «Це трапилося першого вересня (чи будь-коли)».

     

__________________________________________________________________________

Нещодавно побачили світ 

книги київського видавництва "Академія"

 із серії "Автографи часу"


У сучасній українській літературі художня біографія набуває «модного» жанру. При цьому біографія потребує кропіткої праці й особливого психологічного перевтілення автора в об’єкт свого дослідження, щоб відобразити душу, переживання на основі листів, на основі спогадів сучасників, показати людину в її суперечностях, людину, далеку від якогось прикрашеного образу.  

 Тому появляються художні твори-біографії, в яких "наші класики  оживають" (С. Процюк), а це допомагає нам їх пізнати, зрозуміти.

Біографічна трилогія від Степана Процюка

Троянда ритуального болю. Роман про Василя Стефаника ("Академія")Маски опадають повільно. Роман про Володимира Винниченка ("Академія")


 1. Степан Процюк. "Троянда ритуального болю"

    Це нове дослідження про Василя Стефаника.  Психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника, якого манила й переслідувала троянда - символ життя і смерті.

   Новий роман Процюка - «історія одного письменницького неврозу» - спроба вийти до меж бібліографічного роману і створити паралельну історію символів у житті видатного українського письменника Василя Стефаника. Про символи, невротизм, тонкощі творчого і особистого життя Василя Стефаника - у розмові з Степаном Процюком.

2. Степан Процюк. "Маски опадають повільно"

    Його життя - пристрасні, мученицькі і болючі пошуки власної сутності у творчості, громадській діяльності, любовних історіях. Таким постає перед читачем Володимир Винниченко у романі Степана Процюка "Маски опадають повільно".

3. Степан Процюк. "Чорне яблуко"

     Роман Степана Процюка «Чорне яблуко» — драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.


Бібліотекарі рекомендують

4. Барбара Редінг. "Безумці"

     Історія кохання Михайла Коцюбинського до Олександри Аплаксіної. Вся ця любовна драма побудована на любовних листах Коцюбинського до Олександри Аплаксіної. 

    Авторка спробувала подати власну версію того, як могла би молода жінка в непривабливому статусі коханки сприймати листи визнаного майстра слова.  Роман Коцюбинського й Аплаксіної, за автором роману, був «мрійницьким». Обоє вони мріяли про спільне щастя. І обоє розуміли, що це лише мрії. Письменниця вдало у свій роман включає уривки з творів Коцюбинського, які  показують «нездійсненні пориви». Герої прагнуть щастя, але воно, ніби вода, протікає, як  саме життя. 

Результат пошуку зображень за запитом "рай і пекло коцюбинського"

5. Олександр Балабко. "Рай і Пекло Коцюбинського"

     Автор мимоволі переносить свого читача із осіннього холодного Чернігова на теплий італійський острів Капрі.      Саме цей затишний вічнозелений далекий куточок світу став для Михайла Коцюбинського місцем, де він знайшов райську красу природи і цікаве спілкування. Канвою для сюжету повісті стали листи письменника до своїх рідних і друзів, мемуари, художні тексти. 





6. Валерія Врублевська. "Шарітка з Рунгу" 

   Біографічний роман про Ольгу Кобилянську. 

   Письменники не живуть на самоті. Ольга Кобилянська, як і герої її творів, любила свої мрії, любила рідних, друзів. Любила… Переборювала обставини, нерідко — і себе. Все вона прощала, все терпіла. Її унікальне життя є фактологічною основою роману, в якому документ поєднується з авторським баченням героїні, її життєвої і літературної долі, часу, в якому вона жила, людей, з якими зналася. Уважний читач відшукає в ньому і свою правду, яку не зміг розповісти документ.






_________________________________________________________________________________


20 книг, що змінюють життя


Рейтинг найкращих 20 книг,

які порекомендували читачі Inspired.







--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Інколи людині потрібно зовсім мало: відчути підтримку, почути пораду, мудре слово і одержати силу, що допоможе втримати кермо своєї долі  на  крутих поворотах життєвого ралі.

     І цю підтримку, силу, відчуття впевненності нададуть Вам, любі друзі, мудрі та життєдайні притчі,  маленькі оповідання,  що зігрівають і освітлюють людську душу, змінюють нас на краще і весь довколішній світ.    

                                                Читаймо   притчі!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



"Жоден кримінальний кодекс не передбачає покарань за злочини проти літератури. І серед них найтяжчим є не переслідування авторів, не цензурні обмеження, не спалення заборонених книг. Натомість існує зневага до книг — їх нечитання. За такий злочин людина розплачується усім своїм життям: якщо ж на нього йде нація — вона платить за це своєю історією...", – сказав Йосип Бродський на врученні йому Нобелівської премії.      

    Проблема читання (нечитання) сьогодні актуальна як ніколи. Змінився статус читання в структурі дозвілля сучасної молоді, левина частка тепер належить у ньому телевізору, комп'ютеру, іншим розвагам. Та й соціокультурні тенденції стали іншими.     

   Саме життя змушує нас вивчати проблему читання, відкривати нові шляхи залучення до нього, шукати перспективи співпраці у справі виховання читаючої нації. І ми, словесники, повинні зацікавити дітей книгою, бо вона – скарб, мудрість, ретельна праця, ідеї, наше минуле й майбутнє, наш компас і філософія життя.         

  Сьогодні з розвитком інформаційних технологій та впровадження їх у життя ( і шкільне також) ми повинні шукати різні підходи до популяризації  художньої літератури, зацікавити учня не просто назвою книги, автором, а якоюсь новизною, готовим продуктом, де б він побачив відображення  внутрішньої наповненості твору. Такою ниткою Аріадни, я вважаю, є буктрейлер.        

   Цей новий інформаційно-технічний жанр я тільки осилюю. Але скажу, що моєю метою є рекламування саме сучасної української літератури. Читайте, друзі, бо книги - вічні наші вчителі.  


 
                    Буктрейлер повісті Степана Процюка "Вітроломи"









     Буктрейлер роману Ольги Слоньовської "Дівчинка на кулі"






     Буктрейлер роману Світлани Талан "Коли ти поруч"






3 коментарі:

  1. Людину можна пізнати за тими книгами, які вона читає" (С.Смайлс, англійський письменник) . Буктрейлерами Ви, Світлано Василівно, зуміли заінтригувати читача. Удачі Вам у всьому!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Я вдячна Вам за добре слово, воно ще раз переконує мене, що робота моя не марна.

      Видалити
  2. Світлано Василівно, спробувала таким чином зацікавити учнів до читання. Вдалося!!! Нових звершень Вам!

    ВідповістиВидалити